Майже на третину менше: українцям нарешті відкриють правду про реальні розміри зарплати

У ЗМІ неодноразово повідомлялось про збільшення середньої зарплати. Проте так само можна знайти не одну статтю про те, що реальні цифри насправді є значно менші за ті, які нам пропонують статистичні дані. Зокрема, про це розповідав і голова Комітету економістів Андрій Новак.

Разом із тим правда про те, скільки заробляють українці може нарешті піднятись на поверхню, адже Держкомстат нарешті спробує відійти від радянських методів розрахунку й спробувати взяти приклад з європейських країн, пише APK News із посиланням на ЕП.

Йдеться про так звану «медіанну» зарплатню. Вона має складнішу методику розрахунку й відштовхується від значення зарплати людини, яка стоїть в середині ланцюжка зарплат. Тобто, якщо на підприємстві працює наприклад 5 людей зарплатами 2000, 2100, 2200, 2300 і 30 000 грн., то за старою схемою українцям би повідомили, що середня зарплата працівників цієї компанії становить 7720 грн. Але за новою методикою вона складе 2200 грн. (половина працівників отримують менше цієї цифри, а інша половина – більше).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *