Нерозкритий потенціал: Україна може заробляти на землі в 6 разів більше

Французи заробляють на землі вшестеро більше ніж українці, німці – майже вчетверо, а поляки – в два з половиною рази. Такі невтішні цифри наводить Світoвий бaнк у своєму нещодавньому дослідженні.

Про це повідомляє APK News із посиланням на економічні Економічні Відомості.

Зокрема, додaна вaртість з гектара землі в Україні ледь перевищує $400, тоді як у Франції ця цифра становить майже $2500. Також у нашій країні надзвичайно низька плата за оренду землі. Якщо переводити в гривні, то українські власники паїв здають свої землі за 1000 грн./га, тоді як у Болгарії ця сума становить 7400 грн., а Нідерландах – 17 800 грн. Як наслідок власники паїв у нашій країні значно бідніші, ніж в ЄС.

Водночас наша країна має не тільки найбільшу площу земель сільгосппризначення у всій Європі, а й найбільш родючі ґрунти. От тільки ми не розвиваємо свій потенціал.

Експерти Світoвого бaнку бачать вихід у майбутній земельній реформі, стверджуючи, що вона стане поштовхом для нових фінансових вливань в українську економіку й для біль продуктивного виробництва. От тільки європейці забувають, що Україна посідає перше місце в світі за рівнем сприйняття корупції, тому традиційні підходи до ведення бізнесу у нас можуть не спрацювати, а навпаки – лише розширити масштаби корупції та монополізм.

2 комментария

  1. Автор написал абы було. Цена за аренду даже на юге выше 1000 грн. за гектар, но для того чтобы говорить об повышении арендной платы нужно говорить о повышении цен на сельхозпродукцию, либо реальное дотирование сельхозпроизводителей, а не только Нашу Рябу, к этому прибавте дешевые европейские кредиты для пополнения оборотных средств и покупки техники и оборудования, всуньте это все в правовое поле и защитите от рэйдеров и нездоровой конкуренции, тогда поговорим о повышении зароботка. И дайте выходы на внешний рынок, уберите процентов 10-12 НДС. Вообщем не трындите попусту, этого всего делать никто не будет, и нехер равнятся с теми кто работает совсем в других условиях.

    1. Дмитрий, если бы Вы внимательно читали, то увидели бы ссылку на первоисточник информации. К тому же, это данные Мирового банка, а не автора статьи. По этому, если хотите правды, обращайтесь в Мировой банк и ткните их носом в их же ошибки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *