Податкова підтримала збільшення відшкодувань для молочарів

Комітет ВР з питань аграрної політики та земельних відносин має підтримати ініціативу змін до Податкового кодексу про порядок подання декларацій на молочну продукцію та подати на розгляд Кабінету Міністрів схвалені Податковою інспекцією нововведення. Про це заявив голова спостережної ради товариства «Бучачагрохлібпром», голова ФГ «Гадз» Гадз Петро Іванович у ході виїзного засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, 13 вересня у селі Трибухівці Тернопільської області, передає APK News з посиланням на AgroPolit.com.

За словами Гадза, зазвичай складається нерівноцінна ситуація, коли господар сплачує 800 тис. грн ПДВ за місяць, а відшкодування отримує всього 40 тис. грн.

«Я спілкувався з молочниками, які тримають ферми вже по 30 років, але вони в один голос кажуть, що це буде їхній останній рік. На молоці зараз рентабельність 5—6%. І коли у таких господарів забирають ПДВ, то в нього навіть немає іншого варіанту, адже тваринництво стає збитковим. Щодо молока мусить бути дві декларації. Тому я закликаю депутатів підтримати цю ініціативу. Потрібно розуміти, що курку чи свиню відновити швидше. А поки корова стане коровою, то мине два роки. Якщо ініціатива не буде підтримана, то ми загубимо поголів’я», — зазначив голова фермерського господарства.

У свою чергу народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко Зазначив: «Це потрібно вносити зміни до Податкового кодексу. А я можу констатувати, що Верховна Рада почне ним займатися лише перед прийняттям бюджету».

Гадз не погодився з такою думкою і аргументував це тим, що Податкова вже підтримала цю ініціативу: «Вони (Податкова. ‒ Ред.) на сьогоднішній день згодні це зробити. Для бюджету це копійки, але ми таким чином врятуємо тваринницькі ферми. Інакше вони підуть під ніж. Податкова узгодила це все і згодна підтримати, оскільки це не буде великим навантаженням».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *