Долгоносики клубеньковые Зерновка гороховая

Шкідники бобових культур — опис, методи боротьби

Зернобобовим рослинам часто наносяться серйозні пошкодження, найрізноманітнішими багатоядними і спеціалізованими комахами. Найчастіше нападу схильні листя рослини. На самому початковому етапі, коли рослина тільки починає розвиватися, вона піддається нападу з боку імаго бульбочкових довгоносиків. Бульби зазвичай з’їдаються личинками, які живуть в грунті.На етапі розвитку рослини, коли відбувається зав’язування бутонів, далі йде їх цвітіння і на рослині з’являються плоди, на рослину дуже часто нападає горохова попелиця. В цьому випадку в зону ризику потрапляє та частина рослини, яка вважається надземною. Серйозних збитків рослині в цей період може бути завдано наступними шкідниками: листогризучими гусеницями лучного метелика, люцернового, капустяної і бавовняної совками, совки-гами. Що стосується самих бобів, то їм шкоди можуть завдавати такі організми як, личинки жуків зернівок, гусениці горохової плодожерки, а також бобова вогнівка. Дані шкідники дуже сильно псують органи, за рахунок яких відбувається розмноження рослини.

Довгоносик бульбочкових. Опис і заходи боротьби

Довгоносик бульбочкових — це комаха-шкідник. Дізнайтеся, як виглядає довгоносик, чим він небезпечний, і ефективні заходи боротьби з довгоносиком. Детальний опис довгоносика бульбочкових, як комахи-шкідника. Підібрані препарати для знищення довгоносика.
Жук довгоносик. Фото і опис довгоносика бульбочкових
Найпершими зі списку шкідників, які становлять небезпеку для бобових рослин, є бульбочкові довгоносики. Що собою являють ці небезпечні для багатьох бобових шкідники? Розміром вони всього 3-5мм, тіло має довгасту форму, а що стосується голови, то вона широка і коротка, схожа на трубку. Переважною забарвленням довгоносиків є землистий відтінок, який також може бути коричнево-сірим. Ніг у цього шкідника немає, сама форма його тіла нагадує букву С. Серед чималої кількості представників цієї групи, найбільш часто зустрічаються смугастий і щетинистий довгоносики. Зустрічаються практично всюди. Становлять загрозу для гороху, бобів, вику, сочевиці, люцерни, конюшини, еспарцету, люпину, донніка. Біля великої кількості бобових, особливої ​​шкоди завдають гороху. Потомство довгоносики можуть давати тільки раз на рік. З настанням холодів вже дорослі представники цих шкідників, вибирають для зимівлі або залишки рослин, або поля з посіяним бобовими культурами.

Як шкодить довгоносик бульбочкових?

Шкоду можуть наносити не тільки дорослі особини, а й самі личинки цього шкідника. Таким чином, з настанням весни, коли сходять посіви, бульбочкові довгоносики починають активно поширюватися на бобові однорічні культури. Серйозних збитків довгоносики завдають сім’ядолі, а також листю. Досить таки часто під загрозою пошкодження знаходиться  рослина. Даного роду нападу з боку бульбочкових довгоносика стають причиною того що рослина стає значно слабкіша, що може привести до повної його загибелі або суттєвого відставання як в його власному розвитку, так і в розвитку його плодів. За умови, що рослина вже досить зміцніла, пошкодження, які завдає довгоносик, будуть йому не так страшні. Яйця, що відкладаються цим шкідником, в більшості своїй або розташовуються на нижніх листках, велика їх кількість при вітрі опадає на грунт. За один раз самка може відкласти від 100 і до 3500 яєць. Згодом, вилупилися личинки залишаються в землі і набирають сили, харчуючись при цьому корінням бобових рослин. Їх харчування складається з клубеньків, які вони поїдають, також дуже сильно від них страждають бічні корені. Процес становлення лялечкою з личинки відбувається в грунті. Дорослий жук з’являється з лялечки вже в другій половині літа і починає харчуватися листям. До настання холодів вони шукають собі місце для зимівлі.

Заходи боротьби з довгоносиком. Як позбутися від довгоносика?

Основними способами захисту від нападу довгоносиків можна назвати в першу чергу поділ посівів зернобобових і бобових. Після того як врожай зібраний з полів, необхідно переорати поле якомога швидше. Сіяти бобові краще якомога раніше, використовуючи при цьому тільки найякісніші матеріали. Якщо на врожаї зазначається чисельність жуків в 10- 15 / м2 варто скористатися допомогою препарату Карате Зеон.

 

Шкідники бобових культур — опис, методи боротьби
Шкідники бобових культур — опис, методи боротьби

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *