Шкідники капусти — опис, методи боротьби

Шкідники капусти — опис, методи боротьби

Попелиця капустяна. Заходи боротьби з капустяної попелиць
Попелиця — це комаха-шкідник. Дізнайтеся як виглядає тля, чим вона небезпечна, як вона розмножується і інше. Детальний опис попелиці капустяної, як комахи-шкідника. Підібрані препарати для знищення попелиці.

Як виглядає капустяна попелиця?

Попелиця капустяна
Самим широко відомим і вражаючим велику кількість культур, таких як хрестоцвітні, є капустяна попелиця. Це комаха, дуже маленька за своїми розмірами. 1.9- 2.3мм. Форму тіла має овальну, покрите восковим нальотом. Колір зазвичай жовтувато-зелений. Відкладає чорні, блискучі яйця. Цей вид попелиці не є мигрирующим.

Як шкодить капустяна попелиця?

Місцем своєї зимівлі вони вибирають поля, або ж залишки, такі як качана рослини. А під час посадки самки летять на місця висадки капусти. При певних умовах тля може розвиватися близько 15 днів. В середньому в один рік таких поколінь може бути близько 16. Одна кладка яєць становить до 40 личинок.

Заходи боротьби з капустяної попелиць. Як знищити тлю?

Найретельнішим чином потрібно провести прибирання ділянки, після проведення прибирання та видалення всіх бур’янів з поля слід зорати грунт. Рекомендується сіяти біля капустяної грядки кріп, або ж моркву. За умови, що відзначаються колонії цих комах, слід проводити обробку рослини фуфаноном, антіліном, децисом екстра.

 

Блішки хрестоцвітні — опис, методи боротьби

Блішки — це комаха-шкідник. Дізнайтеся як виглядає блішка, чим вона небезпечна, як вона розмножується і інше. Детальний опис блішки хрестоцвітні, як комахи-шкідника. Підібрані препарати для знищення блішки.

Як виглядають блішки хрестоцвітні?

Самим поширеним шкідником, який завдає серйозної шкоди капусті, редисці, ріпі, редьці є хрестоцвітні блішки. Є кілька різновидів даних шкідників. Серед загального числа можна виділити наступні види, синя, чорна, виїмчаста і хвиляста блішки. Являють собою комаху , забарвлених в чорний колір, довжина тіла яких не перевищує більш ніж 3.5 мм.

Як шкодять блішки хрестоцвітні?

Більш за все шкідливий дорослий жук хрестоцвітноі блішки. Місцем для зимівлі ці паразити вибирають верхній шар грунту або рослинну підстилку. Ранньою весною вони вже починають шкодити деревам, а в міру висадки культур їм завдають серйозної шкоди. В першу чергу страждають листя, на них з’являються вигризені жуком ямки і отвори. У міру підвищення температури повітря, шкоди від цих комах стає все більше. Блішки завдають вагомий збиток основній точці зростання капусти, що в наслідок служить порушенням самого розвитку качана. За рік, хрестоцвітних блішок може розвинутися до цілого покоління.

Методи боротьби з блішками. Як знищити блішки?

Відмінним захистом проти цього псування може стати більш рання висадка розсади, так само хорошим варіантом послужить повна ліквідація хрестоцвітних бур’янів. Вирощувати розсаду краще в торфоперегнійних спеціальних горщиках. Посилити регулярний полив рослин і добрив вже пошкоджених. При наявності зараженості від 3 до 5 жуків на одну рослину і більше 10% збитків в цілому рекомендується використання наступних препаратів: табазол, карати Зеон, децис екстра.

 

Скритнохоботнік стебловий капустяний — опис комахи-шкідника, методи боротьби

Скритнохоботнік — це комаха-шкідник. Дізнайтеся як виглядає скритнохоботнік, чим він небезпечний, як він розмножується і інше. Детальний опис скритнохоботніка стеблового капустяного, як комахи-шкідника. Підібрані препарати для знищення скритнохоботнік.

Як виглядає скритнохоботнік стебловий капустяний?

Скритнохоботнік стебловий капустяний э шкідником, що завдає великої шкоди різним культурним рослинам, таким як редис, ріпа, бруква і поширений практично скрізь, є капустяний скритнохоботнік. Являє собою досить дрібного жука, що досягає в середньому до 3 мм в довжину. Тіло цієї комахи чорного кольору, короткоовальні форми, на ньому також є волосся сірого кольору. Голова комахи має тонку трубку, яка досить довга. За умови, що жук не діє, його голова знаходиться під тілом. А ось личинка цього жука є червоподібної, форма тіла зовсім небагато вигнута. Мають характерне забарвлення жовтувато-білу. За період в один рік капустяний скритнохоботнік може давати не більш одного потомства. Місцем своєї зимівлі цей вид жука вибирає верхній шар грунту. З приходом весни, жуки починають найактивнішим чином поширюватися на розсаду, яка знаходиться як в парнику, так і просто в землі. Найпершим шкода наноситься листя рослини, хоча він і не є масовим. Самки всього лише роблять на листі отвір, який використовується для кладки яєць. За один раз така кладка може досягати до 40 яєць.

Як шкодить скритнохоботнік стебловий капустяний?

Більш серйозної шкоди рослині наносять самі личинки, вони поступово починають робити отвори в черешку, а потім вже повільно переходять в стебло. В окремих випадках в стеблі відзначається присутність відразу кількох личинок, які одночасно виїдають стебло. Як правило, після цього у личинки починається процес життя, для чого вона йде в грунт. Що стосується рослини, то у нього характерними ознаками присутності личинок можна назвати листя, яке надломлюються саме в тих місцях, де личинки вигризали отвір. Як правило взагалі вся рослина в’яне після того як личинка йде на розвиток. Це впливає дуже негативно на розвиток, як рослини, так і його плодів.

Методи боротьби з скритнохоботніком. Як знищити скритнохоботніка?

Виключити висадку пошкодженої розсади. Час, який відзначається відходом личинок в землю, є найкращим для підгортання. Бажано міняти місце посадки. Рекомендується обробити рослини препаратом Карате Зеон, за умови, що на одну рослину доводиться один жук, а всього ж їх поширеність охоплює близько 30% засівів.

Моль капустяна — опис комахи-шкідника, методи боротьби

Моль — це комаха-шкідник. Дізнайтеся як виглядає моль, чим вона небезпечна, як вона розмножується і інше. Детальний опис молі капустяної, як комахи-шкідника. Підібрані препарати для знищення молі.

Як виглядає моль капустяна?

Хрестоцвітні культури, зокрема капуста дуже часто піддаються нападам такого шкідника як капустяна міль. Цей шкідник має широке поширення. Являє собою метелика, який за розмірами не перевищує більш ніж 17мм. Що стосується самих крил, то вони досить вузькі і досить таки довгі. Характерним забарвленням цього метелика можна назвати буро-сірий колір. Коли крила метелика знаходяться в стані спокою, то вони мають характерний малюнок, який нагадує ромб. Про гусеницю цього шкідника можна сказати наступне: довжина її тіла складає всього близько 11мм, зеленого кольору. Форма тіла є веретеновидною. Один рік характеризується або одним, або ж двома поколіннями. Їх кількість буде прямо залежати від погодних умов, а також певний вплив має зона поширення молі. На зиму лялечки залишаються в коконах. Самим же кращим місцем для себе вибирають залишки, також дуже добре для цього підходять різні кочериги, бур’яни, які відносяться до групи хрестоцвітних. Виліт метеликів капустяної молі зазвичай доводиться на весну, а саме її кінець.

Як шкодить моль капустяна?

Що стосується кладки яєць, то в більшості своїй вона здійснюється по 5 яєць, за один раз. Всього ж кожна самка залишає кілька кладок. Місцем кладки вони вибирають лист, вірніше його нижню сторону. В середньому ж за сезон, самка може відкласти близько 300 яєць. З появою гусениць, на 3-7 день, починають страждати листя рослини, тому що в них вигризають невеликі ходи. Все це відбувається всередині самого листа, пізніше ще більші види пошкоджень чекають і зовнішню сторону листа. Характерна особливість даного шкідника в тому, що він вигризає круглі отвори. Вони навіть отримали спеціальну назву — віконечка. В окремих випадках гусениці можуть стати причиною відсутності зав’язі або ж її поразки, так як зачіпають верхівкову бруньку в мутовці. Істотної шкоди метелик завдає не тільки в період зав’язки качана, а й протягом усього процесу його розвитку. Процес розвитку гусениць відбувається тут же на рослині. Займає це зазвичай від 7-15 днів.

Методи боротьби з молей. Як знищити міль капустяну?

Найефективнішими способами захисту можна назвати збиральний процес і наступна за ним обробка. У найпершу чергу необхідно позбутися від усіх бур’янів, що належать до класу хрестоцвітних. Обробку лікарськими препаратами варто проводити тільки в тому випадку, якщо від 2 до 5 гусениць припадають на одну рослину, в період зав’язі качана по 5-10 гусениць. З такими показниками рекомендується проведення обробки наступними препаратами: кінмікс, децис екстра, суміальфа, арріво, Інта-вир, герольд, Карате Зеон, диазинон. фуфанон, фітоверм.

 

Білявки хрестоцвітні — опис комахи-шкідника, методи боротьби

Білявка — це комаха-шкідник. Дізнайтеся як виглядає білявка, чим вона небезпечна, як вона розмножується і інше. Детальний опис білявки хрестоцвітні, як комахи-шкідника. Підібрані препарати для знищення білявки.

Як виглядає білявка хрестоцвітна?

Здебільшого капуста практично завжди страждає від двох видів білявки. До них відносяться капустяна і ріпна. Незважаючи на те, що представники цих видів походять з однієї групи шкідників, кожен з них має свої особливості і ряд відмінностей, які проявляються не тільки в зовнішньому вигляді, але і в манері нанесення шкоди культурам. Отже, капустяна білявка є досить велика за своїми розмірами метелика, в середньому її довжина сягає від 50 до 60 мм, це з урахуванням розмаху крил. Білі крила мають малюнок чорного кольору. Самок і самців відрізняють характерні малюнки, так наприклад, у самок, дві чорних плями розташовуються на вершині крил, в той же самий час розташування таких же плям у самців знаходиться внизу. Нарівні з метеликом, гусениця білявки досить великих розмірів, до 40мм. Вона відрізняється жовтувато-зеленим забарвленням, має досить коротке опушення, плюс до всього її забарвлення розбавляє досить велика кількість точок, бурого кольору, які розташовуються поперек спини. Щодо іншої представниці роду білявок, ріпової, можна сказати, що за своїми розмірами вона трохи поступається білявки капустяної і досягає в розмаху всього до 50 мм. Якщо колір крил капустяної білявки є білим, то крила ріпової мають сіруватий відтінок. Що стосується наявності плям на крилах, то різниця полягає в кількості, так самки мають по дві плями, а самці одну пляму темного кольору. Забарвлення гусениці ріпової білявки є зеленим, сама ж гусениця 25мм. Визначити потомство ріпової білявки можна за характерними яйцям, які мають жовтий окрас, а форма у них пляшкоподібна. Як капустяна, так і репная білявки мають одну спільну схожість, вони можуть залишати від 2 до 4 потомств за сезон. А ось місця зимівлі і лялечок ріпової білявки можуть бути найрізноманітніші, починаючи від стін будинків, дуже часто вибирають для цієї мети стовбури, як дерев, так і самих різних чагарників. Іноді розташовуються і на бур’янах. Кладка яєць починається вже в той момент, коли зав’язується качан. Здебільшого самка здатна відкласти до 300 яєць, але не за один раз. Кожна з кладок становить від 15 яєць. Після того як гусениці відродилися, на протязі певного періоду часу вони продовжують залишатися все разом. Весь цей час вони харчуються всі разом, після певного часу, починають розповзатися по поверхні всієї рослини.

Як шкодить білявка хрестоцвітна?

Здебільшого відрізнити шкоду, завдану капустянкою, можна по характерних рис, такі, як об’їдання листя. Причому після цього про аркуші нагадують лише жилки. А ось ріпчасті білявки, завдаючи шкоду, виїдають в листі відповідні дірки, крім цього також наноситься пошкодження качану, що згодом провокує зниження його якості.

Методи боротьби з білявкою хрестоцвітною. Як знищити білявки?

У найпершу чергу для запобігання поширенню метеликів необхідно максимально позбавитися від бур’янів, які залучають метеликів. Якщо відзначається поширення метеликів на рослині, більш ніж по 5 штук, то необхідними заходами можна назвати застосування біологічних препаратів, також можна використовувати і хімічні препарати, які спрямовані на боротьбу з міллю.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *