Шкідники картоплі -Опис, методи боротьби

Шкідники картоплі — Опис, методи боротьби

Існує невелика кількість паразитів, які завдають шкоди картоплі. Однак переважна більшість з них не спеціалізується конкретно на цю рослину. Найбільшої шкоди завдають багатоядні мешканці грунту. До таких належать дротяники і ложнопроволочнікі, личинки коваликів і чернотілок. Серйозної шкоди врожаю картоплі можуть наносити капустянки, слимаки і личинки хрущів. Нерідко бульби знищуються такими гризунами, як водяна миша і миша полівка. На знищення врожаю картоплі спеціалізуються картопляні нематоди, які завдають серйозної шкоди рослині. Картопляний колорадський жук — це найбільш небезпечний і широко поширений представник надземних шкідників. 28-плямиста картопляна корівка і картопляна міль також завдають серйозної шкоди врожаю. Картопляна тля вражає плоди при посіві і є основною причиною безлічі вірусних захворювань рослини.

Капустянка звичайна — опис комахи-шкідника, методи боротьби

Капустянка — це комаха-шкідник. Дізнайтеся як виглядає капустянка, чим вона небезпечна, як вона розмножується і інше. Детальний опис капустянки звичайної, як комахи-шкідника. Підібрані препарати для знищення капустянки.

Як виглядає капустянка звичайна?

Капустянка — це досить велика підземна комаха. Розміри її досягають 3-5 см. Найчастіше капустянка забарвлена ​​в темно-бурий колір, проте зустрічаються капустянки зеленого або жовтуватого відтінку. Тіло дуже потужне, має подовжену форму. Передні груди досить розвинені і забезпечені сильними передніми ногами, які виконують копальні функцію. Передні крила широкі, задні — довгі і закручуються в джгут до кінця. За один рік розвивається одне покоління. Самки здатні відкладати до 350 яєць. Яйця зберігаються в спеціальних гніздах, розташованих на глибині 10 — 20 см під землею. Після того як з яєць з’являться молоді личинки, вони протягом місяця продовжують жити в гнізді, а далі вже починають жити самостійно від матері.

Як шкодить капустянка звичайна?

Медведка- це багатоядна комаха. Капустянка також харчується іншими комахами, що живуть в грунті. Найчастіше ця комаха прокладає ходи біля коренів рослин, підгризає кореневища, коренеплоди, тим самим завдаючи серйозної шкоди врожаю. Капустянка живе в зволоженому грунті, пухкої і багатою мінералами. Саме в зв’язку з цим, дане комаха в рідкісних випадках шкодить зерновим культурам, найчастіше це картопля, буряк, кукурудза і соняшник.

Методи боротьби з Медведкою. Як знищити медведку?

Потрібно проводити глибоке розпушування грунту і повне знищення гнізд капустянки. Необхідно також споруджувати спеціальні ловчі ями на глибині 70 см під час вегетаційного періоду. Ями заповнюють гноєм або іншими добривами, які залучають комаха, після настання морозів ями з капустянка знищують. Перед посівом можна обробляти грунт спеціальними речовинами — провотоксом і Медветокс.

Медведка
Медведка

Ковалики — опис комахи-шкідника, методи боротьби

Щелкун — це комаха-шкідник. Дізнайтеся як виглядає щелкун, чим він небезпечний, як він розмножується і інше. Детальний опис щелкуна, як комахи-шкідника. Підібрані препарати для знищення щелкуна.

Як виглядає щелкун?

Дротяники або ковалики — це один з найчисленніших видів шкідників картоплі, який включає в себе ще 20 підвидів. Тіло комахи вузьке, досить подовжено і до кінця загострене. На передні задні кути загострені і подовжені. Ковалики мають здатність при падінні на спину з клацанням підстрибувати і перевертатися на ноги. У цьому їм допомагає потужна переднегрудь, яка рухомо з’єднана зі среднегрудью, і виконує стрибальні функцію. Найчастіше ковалики чорного або бурого кольору. Личинки щелкунов схожі на черв’яків. Тіло їх видовжене і вузьке, забезпечено трьома парами ніг. Забарвлення жовтуватий або коричневий. Нерідко личинок даного комахи називають проволочниками. Така комаха як щелкун досить широко поширене, проте в різних місцевостях мешкають різні підвиди. Покоління щелкунів може жити до 5 років.

Як шкодить щелкун?

Даний вид комах завдає шкоди, як диким рослинам, так і культурним. Жуки найчастіше знаходяться у верхніх шарах грунту. Найчастіше місцями кладки яєць є сильно засмічені дикої травою ділянки полів. Жуки щелкунів не настільки шкідливі, як їх личинки. Саме дротяники завдають величезної шкоди корінню і коренеплодів рослин. Формування дротяників досягає за 4 років. За цей час вони пересуваються в різних шарах грунту в вертикальному напрямку і харчуються залишками рослин. Під час активного розвитку вони тримаються ближче до поверхні, коли настає посуха або ж холод личинки спускаються на глибину до 60 см. Серйозну загрозу представляють собою майже сформованні дротяники, які найчастіше живуть на глибині 30 см. Личинки щелкунов всеїдні, але на деякі види культурних рослин вони мають найбільший вплив. До таких можна віднести буряк, картоплю, кукурудзу, соняшник та інші овочеві культури. Насіння і проростки зернових культур (ячмінь, кукурудза, пшениця) дротяники обгризають. Крім цього небезпеки схильні проростки буряка і соняшнику. У коренеплодах картоплі інших подібних культур дротяники прокладають безліч ходів, тим самим залишаючи коренеплід гнити в грунті. Найчастіше дротяники заселяють недоглянуті ділянки полів, а також минулорічні посіви багаторічних трав. Найбільшу небезпеку становлять щелкун степовий, щелкун темний, щелкун смугастий і щелкун посівний.

Методи боротьби з Щелкуном. Як знищити щелкуна?

Необхідно знищувати бур’яни, такі як пирій повзучий. Перед посівом рослин потрібно збагачувати грунт аміачними добривами і обробляти землю препаратом почин. На густо заселених  ділянках необхідно садити стійкіші до пошкоджень культури. Також необхідно здійснювати глибоку оранку ґрунту, з метою знищення дротяників, що пішли на зимівлю. Місця посадки молодих рослин можно обробляти такими речовинами як престиж, актара і Крузейром.

Ковалики
Ковалики

Колорадський жук — опис комахи-шкідника, методи боротьби

Колорадський жук — це комаха-шкідник. Дізнайтеся як виглядає колорадський жук, чим він небезпечний, як він розмножується і інше. Детальний опис колорадського жука, як комахи-шкідника. Підібрані препарати для знищення колорадського жука.

Як виглядає колорадський жук?

Колорадський жук — це найбільш небезпечний картопляний шкідник. У Європі та Азії він з’явився на початку 20 століття. На даний момент він поширений практично по всій території СНГ. Виняток становить Північний регіон, Східно-Сибірський регіон і Далекосхідний регіон. Зміна поколінь колорадського жука буде прямо залежати від умов тієї місцевості, в якій він поширений. Нерідко в рік змінюється до трьох поколінь. Часто колорадські жуки розмножуються в місцях зростання бур’янів пасльонових трав, таких як дурман і блекота. Колорадський жук має тіло у формі овалу, найчастіше розміри жука складають 10мм. Жуки пофарбовані в жовтувато-оранжевий колір і мають чорний малюнок, на надкрилах також є чорні смуги, зазвичай 10 штук. На жовтувато-помаранчевої переднеспінке є 12-14 чорних плям, в середині переднеспинки розташовуються два великих чорних плям подовженою V-подібної форми. Форма яєць овальна, забарвлення буває жовтим, помаранчевим і червоним. Личинки схожі з хробаками, опукла форма тіла, яке забезпечено трьома парами ніг. Личинки досягають розмірів 12-16 мм. Забарвлення молодих личинок колорадського жука досить темне, від коричневого до буро-червоного. Старші особини забарвлені в більш яскраві кольори — яскраво-червоний, рожевий, яскраво-жовтий і яскраво-оранжевий. Уздовж всього тулуба у личинки проходять два ряди чорних плям, голова і ноги також чорні. Дорослі колорадські жуки йдуть під землю на глибину від 10 до 60 см на зимівлю. Зимуючі жуки не здатні витримати температури нижче ніж -9 ° С — 11 ° С. Виходити на поверхню комахи починають навесні, коли грунт прогріється до 14-16 ° С. Заселення колорадським жуком рослин припадає на період розвитку кущів. Самки здатні відкладати до 400-700 яєць, на одну кладку доводиться по 20-40 яєць. Яйця відкладаються на нижню сторону листа, їх розвиток проходить за 6-10 днів. Молоді личинки формуються від 15 до 24 днів. На початкових етапах розвитку личинки збиваються в групи, старші особини діють самостійно і завдають серйозної шкоди рослині. Після закінчення розвитку личинки йдуть під грунт на глибину до 15 см. Перед відходом на зимівлю жук посилено харчується протягом 2-3 тижнів.

Як шкодить колорадський жук?

Найбільшої шкоди рослинам жуки завдають у період бутонізації та цвітіння, коли рослина максимально чутлива до впливів. Після завершення періоду вегетації, жуки завдають меншої шкоди рослинам. Основну шкоду завдає картоплі, проте в південних регіонах колорадський жук шкодить баклажанів, а в деяких місцях перцю і томатів, хоча таке трапляється досить рідко.

Методи боротьби з колорадським жуком. Як знищити колорадського жука?

Після збирання врожаю необхідно здійснювати глибоку оранку ділянок, з метою знищення зимуючих жуків. Потрібно засівати нові ділянки картоплею та іншими культурами, схильними до ризику, на відстані не менше ніж 1,5-2 км від торішніх полів. Необхідно дотримуватися сівозміни. У період розвитку кукли потрібно здійснювати ретельну прополку і розпушування грунту в міжряддях. За 1-2 тижні перед збиранням врожаю потрібно скосити бадилля. Дана міра позбавляє можливості до кінця розвинутися особам і харчуватися молодим жукам. У нашій країні найбільш поширені такі види картоплі як Білоруський ранній, Рівьера , Зарево, Іскра, Політ, Андо, Чарівниця і Столовий 19. Саме ці види картоплі найбільш схильні до пошкоджень, що наносяться колорадським жуком. У зв’язку з цим, фахівці в генній інженерії розробляють нові трансгенні форми картоплі, які будуть більш стійкі до впливів колорадського жука. Проти личинок і дорослих особин колорадського жука найчастіше застосовують такі інсектициди як Карате Зеон, фаскорд, арріво, іскра, актара, конфідор і регент. Для поливу міжрядь найкраще використовувати такі речовини як престиж, актара і Круизер. Після закінчення масового виходу жуків і заселення ними більше 5% формуються кущів, необхідно здійснювати першу обробку рослин інсектицидами. Обов’язково необхідно обробляти рослини під час бутонізації та цвітіння, коли спостерігається більш 15% рослин, заселених колорадським жуком. За сезон забороняється здійснювати більш 4 обробок рослин інсектицидами. Для знищення молодих личинок найкраще використовувати препарати Колорадо, новодор і Бікол. Для боротьби зі старшими личинками і імаго колорадського жука застосовують такі препарати як фітоферм, Акарін і біоінсектициди.

Як знищити колорадського жука
Як знищити колорадського жука

Нематода золотиста цистоутворюючої — опис комахи-шкідника, методи боротьби

Нематода- ця комаха-шкідник. Дізнайтеся як виглядає нематода, чим вона небезпечна, як вона розмножується і інше. Детальний опис нематоди золотистої цистоутворюючої, як комахи-шкідника. Підібрані препарати для знищення нематоди.

Як виглядає нематода золотиста цистоутворюючої?

Золотиста цистоутворюючої нематода — це паразит, який спеціалізується на поразку картоплі. Це об’єкт зовнішнього і внутрішнього карантину. Найчастіше цей паразит зустрічається на Північно-Західному, Північному і Центральному регіонах нашої країни. Крім картоплі цей паразит також ушкоджує блекоту, томати, баклажани, паслін солодко-гіркий і чорний. Представники різних статей у цього паразита мають суттєві відмінності. Тіло у самок на самому початку життя молочно-білого кольору, пізніше янтарно-коричневого. Розміри від 0,4 мм до 0,7 мм. Форма тіла куляста, головна частина досить вузька. Личинки паразита схожі з хробаками і дуже рухливі. Протягом року розвивається тільки одне покоління. Цисти, в яких містяться яйця, протягом усієї зими знаходяться в грунті.

Як шкодить нематода золотиста цистоутворюючої?

З настанням весни і до початку літа, як тільки грунт добре прогріється, з яєць з’являються личинки, які згодом виходять назовні. Якщо яйця були відкладені в місцях, де немає картоплі, з цист з’являється невелика кількість личинок, велика частина з яких незабаром загине. Ті яйця, що залишилися в цисті можуть зберігатися до 6-8 років. Личинки забираються в коренеплід картоплі і починають посилено харчуватися вмістом плода. Після закінчення розвитку личинки перетворюються або в самок, які будуть сидіти на поверхні кореня, прикріплені до нього переднім кінцем, або в самців, які здійснюють виходи в грунт. Загальна плодючість самок від декількох десяток до 1200 яєць. Розвиток дорослих особин і личинок цистоутворюючої нематоди призводить до порушення нормального росту і розвитку рослини. На деяких ділянках можуть виникнути осередки нематоди — це група рослин, які продовжують повільно розвиватися і при цьому у них в’януть, а потім відпадають нижнє листя.

Нематода золотиста цистоутворюючої
Нематода золотиста цистоутворюючої

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *