Смартфони зі штучним інтелектом допоможуть аграріям контролювати стан полів

Прогрес не стоїть на місці, і з кожним днем складається враження, що невдовзі аграріям взагалі не потрібно буде виїжджати в поле, щоб обробити культури або зібрати урожай.

В минулому році український стартап Agri Eye залучив $150 000 інвестицій, а цього року команда проекту отримала ще $200 000 від норвезького інкубатора. Завдяки цим коштам світ невдовзі побачить готовий продукт – безпілотний дрон, який може збирати та аналізувати дані з полів для більш ефективного їх використання.

Та нова розробка для смартфонів затьмарила Agri Eye, адже мова йде про справжній штучний інтелект у вашому телефоні. Зокрема, як пише сайт Хайтек, нова розробка – це програма на базі смартфону яка може автоматично виявляти хворі рослини маніоки. Найнеймовірніше те, що для роботи цілої нейронної мережі достатньо потужності смартфону.

Більш того, нейронна мережа має здатність до навчання. При цьому розробники знайшли спосіб, як це робити ефективно. Замість того, щоб показувати програмі 25 мільойнів зображень уражених рослин, вони навчили її розділяти об’єкти за типами. В результаті знадобилось лише 2756 зображень, щоб навчити штучний інтелект розпізнавати хвороби із точністю до 98%.

Та й це ще не все. Вже існують технології, які вчаться оцінювати сходи рослин, шукати шкідників і прогнозувати погодні умови. Тож не дивно, якщо за кілька років аграрії дійсно автоматизують весь свій бізнес.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *