Україна зберігає лідируючі позиції по експорту соняшникової олії

Україна продовжує займати лідируючі позиції в світі по виробництву і експорту соняшникової олії, а також шроту. Про це 18 вересня в своєму виступі на конференції «високоолеінового ринок: від ніші до сегменту» заявив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук, повідомляє APK News із посиланням на АПК-Інформ.

«За підсумками 2016/17 МР виробництво соняшникової олії в Україні досягне рекордного рівня — 6,3 млн. Тонн (з урахуванням маслоробок). При цьому зростання виробництва в порівнянні з 2015/16 МР досягне 126%, а експорту — 130%. Зростання виробництва соняшникової рафінованої олії в поточному сезоні перевищить 130% », — сказав доповідач.

При цьому Капшук нагадав, що масложирова галузь України традиційно орієнтована на експорт — в країні споживається не більше 10% виробленої соняшникової олії, інші обсяги експортуються.

«Це є унікальною особливістю українського ринку соняшникової олії. Будь-які обмеження експорту соняшникової олії можуть привести до дестабілізації не тільки на ринку соняшникової олії, а й на всьому продовольчому ринку України », — підкреслив експерт.

Також він зазначив постійне розширення географії продажів української соняшникової та інших видів рослинних олій.

«У структурі експорту продукції АПК України експорт масложирової продукції займає 28%, в структурі експорту харчової продукції — більше 70%», — уточнив Капшук.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *