Українці можуть заробляти мільйони на гектарі ферми мідій

В Україні знаходиться найбільше рибогосподарських прісноводних водойм в Європі. Азовське і Чорне моря теж придатні для штучного вирощування риби. Утім, за останні 25 років вирощування риби не збільшилося, а навіть скоротилося до 24 000 тонн на рік. Для порівняння, Бангладеш виробляє понад 900 тисяч тонн риби. Про це говорять в Асоціації риболовів України, повідомляє APK News із посиланням на Landlord.

«Навіть якщо забути про рибу, один гектар мідієвих ферм при мінімальних витратах дає 5 тонн чистого м’яса на рік. Це в п’ять разів більше, ніж гектар пасовищ. Лише за пасовищами потрібно догляд, а мідії самі прикріплюються до опущених у морську воду мотузок і ростуть. Їх навіть не потрібно годувати. Молюски харчуються тим, що фільтрують із товщі води », — каже доктор біологічних наук Андрій Котушка.

Якщо врахувати, що 1 кілограм мідій найпопулярнішого виду Crassostrea Gigas в Україні коштує близько 15 євро, то виходить, що на одному гектарі можна заробити близько 75 000 євро або більше 2 000 000 гривень за сьогоднішнім курсом. Втім, в Асоціації риболовів України вважають, що для розвитку рибних ферм в країні немає досконалої нормативно-законодавчої бази й зацікавлення держави.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *