Унікальний робот дозволить українцям дистанційно вирощувати овочі та фрукти (ФОТО, ВІДЕО)

Цього року проект FarmBot, який був започаткований в 2011 році Рорі Аронсоном під час навчання в Каліфорнійському державному політехнічному університеті, отримав грант від компанії Proto Labs, яка займається 3D-друком.

Про це повідомляє APK News із посиланням на Farm Industry News.

По суті це роботизована система, яка дозволяє вирощувати овочі та фрукти за мінімального втручання людини. Вона поєднує в собі резервуар із землею розміром 1,5 на 3 м та власне робота, який рухається по рейкам над резервуаром й виконує усі необхідні операції.

«Арсенал» простого на вигляд пристрою дійсно вражає. FarmBot вміє засівати грядку різним насінням, аналізувати по фотографіям стан ґрунту й рослин, поливати насадження, розпиляти на шкідників потрібні інсектициди та навіть видаляти чи обробляти бур’яни.

Фото: сайт farmbot.io

Для цього потрібно лише наповнити резервуари відповідним насінням і засобами захисту рослин. Після цього додати інформацію у спеціальний додаток на смартфоні або планшеті та запустити вирощування.

Крім того, до робота також можна підключити систему освітлення, сонячні батареї чи навіть пристрої для аналізу метеорологічних умов, щоб зробити нагляд за рослинами більш точним.

Більш того, розробники домовились із грандодавцем про можливість налагодження 3D другу FarmBot, тож виробництво займатиме не 12 тижнів, а 15 днів.

FarmBot Genesis V0.9
by FarmBot.io
on Sketchfab

Єдиний мінус для українських аграріїв полягає в тому, що вийти на промислові масштаби поки не вдасться. Проте автори проекту запевняють, що розробку успішно можна використовувати для автоматизації складних і довготривалих процесів — наприклад пророщення цитрусових, яке вимагає кропіткої роботи з вирощування насінин в окремих лотках.

Для громадян, які захочуть використати робота у власних будинках, перешкодою може стати ціна. Наразі, щоб замовити FarmBot, доведеться викласти $2 595. Втім, для тих, хто має кошти, ця розробка стане справжньою знахідкою.

Докладніше про принцип дії дивіться у відео.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *