За кілька тижнів в Україні різко зростуть ціни на картоплю

Цього року врожай картоплі може виявитися гіршим, ніж очікувалося. Перш за все, мова йде про якість товару.

Про це повідомляє APK News із посиланням на UBR.

«Ми бачимо, що у населення в цьому році практично немає врожаю картоплі. У Львівській, Волинській, Тернопільській областях — головних картопляних регіонах країни дуже мало картоплі », — розповів президент Української асоціації виробників картоплі, директор ТОВ«Агріко Україна» Микола Гордійчук.

За його словами, зараз умови для збирання врожаю дуже хороші. Чого не скажеш про період, коли бульби визрівали. Пізні заморозки частково погубили врожай тих, хто рано посадив картоплю. А тижнева 40-ка градусна спека вдарила по пізнім сортам, що не дозволило сформувати урожай, на який розраховували аграрії.

Як розповів експерт аграрних ринків УКАБ Євген Дворник, станом на 1 вересня 2017 року в Україні зібрано 15,3 млн тонн картоплі, з них тільки 80 тис. тон припадає на товар від сільгоспвиробників.

З огляду на те, що в середньому в країні збирається близько 20 млн тон картоплі, це непоганий показник. Наприклад, за даними аналітиків «Економічного дискусійного клубу», Україна в 2016 році виробила 21,7 млн. тон картоплі, що на 4,4% вище, ніж в 2015-му.

З них на продовольче споживання було направлено 5,6 млн. тон, тобто з розрахунку 132,1 кг на людину при національної нормі 124 кг. На посадковий матеріал під урожай було використано 5,5 млн. тон картоплі. І ще приблизно половина врожаю пішла на корм худобі і переробку.

Однак, щоб переробка була вигідною картоплярам, згідно з розрахунками асоціації, врожайність цієї культури повинна становити мінімум 50-55 т/га. А нинішні показники досягають в середньому 27-30 т/га.

Як пояснив Євген Дворник, зазвичай в липні-вересні ціни на картоплю найнижчі, а потім, починаючи з жовтня ціни поступово починають йти вгору. Тому відносно низькі ціни на овочі протримаються ще 2-2,5 тижні. Можливо навіть невелике зниження цін у міру нарощування прибирання. Але потім ціни невблаганно підуть вгору.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *